WITAMY

Zgodnie z planem strona ma nowy wygląd, niniejszym również poszerzyliśmy działalność usługową o:

  • Usługi poligraficzne do formatu A-3
  • Ksero kolorowe do formatu A-3

OPRACOWANIA TEMATYCZNE - TESKT BEZ ZDJEC

LEKKA ATLETYKA





L ekkoatletyka na terenie Bielawy odrodziła się w II połowie lat czterdziestych i oparta była na organizowanych w tym okresie masowych Biegach Narodowych, które miały charakter masowych biegów przełajowych. Na boisku prym wiodły konkurencje o charakterze obronnym, jak : tory przeszkód, rzut granatem, wieloboje lekkoatletyczne, a koronnym finałem takich zawodów było zdobywanie odznak sprawnościowych, jak np. odznaka SPO. Lekka atletyka, już jako sport wyczynowy pojawiła się w Bielawie jesienią 1951 r., a pierwszym kierownikiem nowo utworzonej sekcji przy byłym Klubie Sportowym ''Bielawianka'', albo oficjalnie przy Kole Sportowym '' Włókniarz '' był Tadeusz Szermer. Pan Tadeusz był bardziej znany jako twórca ówczesnej potęgi bielawskiego harcerstwa. Twórcami bielawskiej lekkiej atletyki w tym okresie oprócz Pana Tadeusza byli :
- Stefan Brodowski
- Ryszard Kiner
- J. Jabłoński
Ówczesna władza szybko dostrzegła niekontrolowaną siłą przykładnie zorganizowanych młodych ludzi, a Pan Tadeusz zmuszony był szukać innej formy działań dającej upust jego zdolnościom organizacyjnym. Został więc pierwszy Kierownikiem sekcji, ale jego podopieczni i sympatycy bardziej znają go jako szkoleniowca-trenera, którą to funkcję pełnił do 1982 r. Pierwszy mecz bielawscy lekkoatleci rozegrali z zespołem wrocławskiej '' Gwardii ''. Pierwszym zaś trenerem - szkoleniowcem został Ryszard Kiner. Zaś pierwszym sztandarowym zawodnikiem tej sekcji był emigrant spod Częstochowy, Władysław Płonka - szkolony przez Pana Ryszarda. W. Płonka w latach pięćdziesiątych był etapowym reprezentantem Polski w biegach długodystansowych na 5000 i 10.000 metrów, a jego rekordy przerwały do dziś. Oprócz legend polskiego sportu : Krzyszkowiaka, Chromika i Ożóga był tym czwartym, uzupełniającym zawodnikiem kadry polskiej. W. Płonka reprezentował też barwy budzącego się do życia po wojnie kraju W międzynarodowych biegach przełajowych L`Humanite w Paryżu, biegając tam z takimi gwiazdami światowego sportu jak : Kuc, Zatopek czy Polak Krzyszkowiak. Najbardziej głośnym występem Pana Władysława był występ w biegu na 5000 metrów podczas Memoriału J. Kusocińskiego w Warszawie w 1954 r. Tylko Pan Władysław podjął, kiedy pozostali biegacze naszego kraju już zaprzestali, walkę z późniejszym 2- krotnym mistrzem olimpijskim, reprezentantem Związku Radzieckiego - Włodzimierzem Kucem. Mistrz w końcu wygrał ten bieg, ale rekord ustanowiony wówczas przez Pana Władysława przetrwał do dziś i wynosi 14:14,7 min.
Ostatni ram mistrzem kraju, tym razem w biegach przełajowych Pan Władysław Został w 1959 r., wspólnie z 19-letnią wówczas Janiną Hasse - zawodniczką z Bielawy. Był to największy sukces bielawskiej lekkoatletyki, o którym wspomina się rzadko, a o którym dziś mało kto pamięta. Osoba późniejszego olimpijczyka z Rzymu i Tokio - Stanisława Swatowskiego pojawiła się na początku lat 50-tych ub. wieku, by po błyskawicznej karierze w Bielawie wylądować w stołecznym CWKS ''Legia'' Warszawa. Wiele osób twierdzi, że polski ''wunderteam'' narodził się w 1957 r. po zwycięstwie polskiej drużyny w meczu z ekipą NRF. Głównym sprawcą tego sukcesu był ostatni biegacz w polskiej sztafecie 4 x 400 m, bielawianin Stanisław Swatowski, który w tym biegu pokonał mistrza olimpijskiego z 1956 r. Niemca Hassego.
Pan Stanisław 16 - krotnie zdobywał tytuły mistrza kraju w konkurencjach biegowych. Na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio wraz z kolegami zajął VI miejsce w sztafecie 4 x 400 metrów. Na początku lat 50-tych oddano do użytku najlepszą na Dolnym Śląsku bieżnię lekkoatletyczną, wykonaną w większości w czynie społecznym, z której dumny był cały bielawski sport. Na początku lat 50-tych gościem w Bielawie była Jadwiga Wajs, wicemistrzyni olimpijska z 1936 r. Odwiedziła nasze miasto z okazji odbywającej się tutaj Spartakiady Włókniarzy. Na tej bieżni już w 1954r. został ustanowiony jako jeden z pierwszych rekordów Polski w biegu na 400 metrów Polski ( Wawrzyszek - 57.6 sek. ) Jeszcze do lat 70-tych biegali po czerwonej, dobrze utrzymanej bieżni sportowcy Dolnego Śląska, czy też czołowi lekkoatleci polscy. Tu trenował olimpijczyk z Monachium, Andrzej Kupczyk, a w 1969r. na tej bieżni zwyciężała późniejsza uczestniczka igrzysk olimpijskich, rekordzistka Polski i świata w biegu na 60 m. p.pł - Grażyna Rabsztyn. Walory górzystych terenów tak dobrze nadających się do uprawiania tej dyscypliny sportu, dostęp do dobrze utrzymanych obiektów oraz znaczący w kraju udział bielawskich lekkoatletów zostały zauważone przez twórcę potęgi polskiej lekkoatletyki, Jana Mulaka który za siedzibę obozów treningowych obrał sobie pobliski Rościszów. W 1954 r. odbyły się w Bielawie zawody z udziałem kadry narodowej. Najlepsi polscy lekkoatleci startowali w zawodach, które oglądało ponad 10 tysięcy widzów.
Polskie Radio przeprowadziło transmisję z tych zawodów, a spikerem był niezapomniany Marian Hoffman, współtwórca sukcesów polskiej lekkoatletyki. Na bielawskim stadionie startował też świeżo upieczony rekordzista Europy w rzucie oszczepem Janusz Sidło nie mając konkurentów w swojej dyscyplinie. W konkursie pchnięcia kulą J. Sidło wygrał o kilka centymetrów z bielawianinem, Mieczysławem Biernacikiem. Na bielawskim stadionie startowali wtedy również Chromik i Ożóg. Janusz Sidło wielokrotnie z przyjemnością wspominał swój start w Bielawie W rozmowach prowadzonych z działaczami Klubu, kiedy był już pracownikiem Polskiego Związku Polskiej Lekkiej Atletyki. Na zawodach tych Adamczyk triumfował w skoku o tyczce, Lewandowski z Fabrykowskim rywalizowali w skoku wzwyż, a bieg na 100 metrów wygrał Emil Kiszka. Pozostały na długie lata wspomnienia po uczestnikach kadrowych obozów. W późniejszym okresie rywalizację o miejsca organizowanych obozów wygrał najpierw Wałcz, a następnie Spała.
Potem przyszły lata ligowych zmagań i występów w narodowym zespole: Karoliny Łukaszczyk, Janiny Hasse, Stanisława Bieniasa oraz międzynarodowe starty I sukcesy w biegach na 800 metrów Czesława Kity i Czesława Dudy, Czesławy Kłobuszyńskiej i innych. Następne lata przyniosły wiele mało skutecznych reform w polskim sporcie, a trenerom nowe talenty i medale na Mistrzostwach Polski, a nawet w 1992 r. III miejsce i brązowy medal na Mistrzostwach Europy Bożeny Boguckiej w 7-mio boju lekkoatletycznym. Należy dodać do tego złote medale Jana Fałata ( przełaje ), Piotra Kinera ( 100 i 200 metrów ) , Karoliny Jarzyńskiej ( w biegach długich ) oraz Edwarda Rudzewskiego ( biegi maratońskie ).
Wymienieni wyżej to medaliści i reprezentanci kraju. Karolina z reprezentacją trafiła do Pekinu i Seulu, Piotr Kiner na Kubę, a Pan Edward pokonał nawet najlepszych maratończyków świata w Amsterdamie. W 1957 r. ''Bielawianka'' wraca do swojej poprzedniej nazwy. Klub był znany w kraju pod koniec lat 50-tych szczególnie z występów w II lidze lekkoatletycznej, do której mocno i bezskutecznie stukał jeszcze w 1969 r. Był klubem na wskroś włókniarskim skupiającym sportowców - włókniarzy z prawie całego województwa wrocławskiego. Szczególnie widać to było podczas mobilizacji do zawodów ligowych. Tacy szkoleniowcy jak : Ryszard Kiner, Tadeusz Szermer oraz Czesław Kita, Władysław Płonka, Michał Morawiecki, Józef Kosek, Zdzisław Zjawin, Zdzisław Różycki, a później Zdzisław Jeżowski, Krystyna Wiśniewska, Zbigniew Szyja, Andrzej Zjawin, Andrzej Sadowski, Andrzej Cierpiał, Jan Rymarski, Tadeusz Zjawin i wielu innych było wychowawcami sportowców wysokiej klasy, których rekordy przetrwały nawet do dziś. Tabele rekordów świadczą o bardzo poważnym traktowaniu większości konkurencji, jak chociaż wynik Władysława Płonki w biegu na 10 000 metrów ( 30:11,4 min ) czy wspomniany wcześniej wynik w biegu na 5 000 metrów.
Należy dodać do tego rekordy Pana Władysława na 3 000 metrów ( 8:18,4 ), 1 000 metrów ( 2:31,o min ) i 1 500 metrów ( 3:51,2 min ). Inne wysokiej klasy rekordy klubowe to :
- 210 cm w skoku wzwyż T. Saski
- 170 cm w skoku wzwyż J. Pilarczyk
- 12.0 sek. w biegu na 100 m A. Bienias
- 10.5 sek. W biegu na 100 m i 21.2 sek. w biegu na 200 m P. Kinera
- 3:01,0 min. w biegu na 1 000 metrów, 4:39,0 min. w biegu na 1 500 metrów 10:11,0 w biegu na 3 000 metrów K. Jarzyńskiej
- 15.5 sek. w biegu na 100 metrów przez płotki B. Boguckiej
Tradycje oraz sportowe osiągnięcia w tej dyscyplinie sportu są znacznie większe. Sportowcy - lekkoatleci dzierżoniowscy, wychowankowie Klubu zdobyli ponad 100 medali na Mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych. Rekordzistą był 16-krotny Mistrz Polski - Stanisław Swatowski. Nie wyliczamy Panu Stanisławowi pozostałych medali : srebrnych i brązowych, a było tego z pół worka albo i więcej. Wiele medali i rekordów oraz występy w reprezentacji narodowej było udziałem również Janiny Hasse - Piórko, a jej koronnymi występami były Mistrzostwa Europy w Belgradzie i Budapeszcie. Rekordy Polski ustanawiała i zdobywała medale na Mistrzostwach Polski zdobywała również Karolina Łukaszczyk w biegu na 400 metrów ( już jako zawodniczka bydgoskiej ''Zawiszy'' ). Inna reprezentantka Polski, Bożena Bogucka - to 8 medali na Mistrzostwach Polski. Piotr Kiner i Anna Bienias to inne gwiazdy polskiego sprintu wśród juniorów. P. Kiner potwierdził to dwoma tytułami Mistrza Polski oraz wielokrotnym udziałem w zawodach jako reprezentant Polski. Ania Bienias została Mistrzynią Polski w biegu na 100 metrów już w 1985 r. mając 15 lat. Potwierdziła ona swoja wysoką klasę występami na stadionach wielu krajów Europy.
Ostatnie medalistki Mistrzostw Polski to :
- Anna Wojtowicz – wicemistrzyni w skoku wzwyż 169 cm
- Karolina Jarzyńska – w biegu przełajowym na 5 000 m. w 2003 r.
Zmieniły się czasy, zmieniła się też młodzież, która ten sport uprawia. Potrzebne są inne metody jej pozyskania, bardziej atrakcyjne formy treningowe. Konieczne jest też wspomaganie tych działań przez samych rodziców. Archaiczne metody zarządzania sportem przez urzędników zza biurka, czy też obligowanie do wielu organizacyjnych i administracyjnych spraw trenerów to już historia, która nie powinna się powtórzyć. Klub, który tego nie zrozumiał i nie zareagował w odpowiednim monecie przestał istnieć na sportowej mapie Polski, po prostu padł i na jego grobie nie zapłacze nikt, tak jak nie zapłacze po takich potęgach klubowych , jak : ''Śląsk'' Katowice, ''Polonia'' Warszawa ( klub od I. Szewińskiej ), czy choćby ''Lotnik'' i ''Warszawianka''. Na zakończenie tak mocno okrojonych wspomnień należy nie zapomnieć o tych, którzy te zajęcia organizowali, lekką atletyką kierowali i bronili spraw sportowców spod znaku LA. Do najdłużej pracujących kierowników i trenerów sekcji lekkoatletycznej ''Bielawianki'' należeli :
- Tadeusz Szermer 1951 - 1982
- Zdzisław Jeżowski, jego uczeń 1970 - 2002
- Andrzej Cierpiał 1980 – 2002
Przez wiele lat lubianym przez młodzież Kierownikiem sekcji był Edward Królikowski. W okresie II ligowych startów kierownikiem sekcji był Józef Drożdżyński, aktualnie Wiceprezes Klubu Piłki Siatkowej ''Bielawianka-Bester'', znany i ceniony przez zawodników i młodzież człowiek o wielkiej sportowej wiedzy, dużej kulturze osobistej. Czy to lata stracone, czy też nie pokaże czas. On też pokaże czy lata pracy były potrzebne. Najlepiej zapytać o to zawodników, z których najmłodszy miał 4 lata, a najstarszy 75 lat.
Oceniając ten okres, czyli 60 lat bielawskiego sportu z perspektywy dnia dzisiejszego trzeba sobie powiedzieć, że nie były to lata stracone. Były to lata ciężkiej pracy, lata wyrzeczeń i trudów. Przebiegnięto kilkanaście tysięcy kilometrów w ramach cyklów treningowych, zorganizowano setki zawodów sportowych dających radość zwycięstwa i gorycz porażki. Spędzano czas na obozach sportowych organizowanych latem i zima. Zdobywano medale kosztem ciężkiej pracy treningowej, nagradzano dyplomami zwycięstwa i brawami porażki. Zwiedzano kraj i świat, zawierano przyjaźnie i co najważniejsze - nauczono wielu młodych ludzi tak ważnej rzeczy, jaką jest umiejętność wygrywania i przegrywania. Czy dzisiaj jeszcze ktoś tego uczy ? Opracował : Zdzisław Jeżowski, K. Aftanas 2005 r.

Zał. nr. 1
Lekkoatletyczna statystyka
Zawodnicy bielawskiego klubu uczestniczyli w ponad 2.000 zawodach sportowych organizowanych poza granicami Bielawy. Najwięcej było w 2004 r. 0 66 x Zorganizowano w Bielawie około 500 imprez lekkoatletycznych, w których uczestniczyło ponad 60 000 zawodników i zawodniczek. Rekordowa ilość zawodników to lata 1970 i 1972, w których uczestniczyło ponad 900 zawodników w jednych zawodach. W zawodach halowych w 1990 r. startowało 364 zawodników. Przeprowadzono blisko 1.500 jednostek treningowych w Bielawie, Pieszycach i Dzierżoniowie, w których uczestniczyło około 400 000 ludzi ( osobo-uczestników ). Na bielawskim stadionie ustanawiano rekordy Bielawy, okręgu a nawet kraju w 53 konkurencjach lekkoatletycznych :
w biegach na : 40 m, 50 m, 60 m, 100 m, 200 m, 300 m, 400 m, 500 m, 600 m, 800 m, 1 000 m, 1 500 m, 2 000 m, 3 000 m, 5 000 m, 10 000 m, 35 m ppł, 40 m ppł, 60 m ppł, 80 m ppł, 100 m ppł, 200 m ppł, 300 m ppł, 400 m pl, 1 500 m z przeszk, 2 000 m z przeszk, 3 000 m z przeszk.
w sztafetach : 4 x 60 m, 4 x 100 m, 4 x 150 m, 4 x 200 m, 4 x 400 m, sztafeta szwedzka, sztafeta olimpijska
w skoku : w dal, wzwyż, w dal z miejsca, wzwyż, o tyczce, wzwyż z miejsca, o tyczce, trójskok, trójskok z miejsca
rzuty : dyskiem, oszczepem, młotem i pchnięcie kulą
wieloboje : 3-bój LA, 4-bój LA, 5-bój LA, 6-bój LA, 7-bój LA, 10-bój LA


Zał. nr. 2
Najlepsza 20-tka lekkoatletów Bielawy
( w mojej ocenie )
1. Władysław Płonka - przełaje
2. Stanisław Swatowski - Mistrz Polski ( 200 i 400 m, 4 x 400 m, 2 x IO )
3. Janina Hasse - Piórka - Mistrz Polski ( 400 m, przełaje )
4. Karolina Łukaszczyk - Mistrz Polski ( 400 i 800 m )
5. Bożena Bogucka - Mistrz Polski ( 7-bój, III m ME )
6. Anna Bienias - Mistrz Polski ( 100 i 200 m )
7. Stanisław Bienias - reprezentant Polski ( 400 m )
8. Jolanta Kornatowska - skok wzwyż ( 1957 R. – 147 cm )
9. Czesława Kłobuszyńska - 400 i 800 m
10. Jan Fałat - Mistrz Polski ( przełaje )
11. Piotr Kiner - Mistrz Polski ( 100 i 200 m, udział w ME )
12. Władysław Dradra - skok wzwyż
13. Czesław Duda - rzut oszczepem
14. Tomasz Saska - skok wzwyż ( 210 cm )
15. Stefan Cichocki - skok wzwyż
16. Michał Wojtanowski - skok wzwyż ( 205 cm )
17. Mariola Kempczyńska - chód ( II m MP )
18. Szymon Kokociński - skok wzwyż ( 201 cm )
19. Danuta Wyrzykowska - konkurencje rzutowe
20. Leszek Noga - konkurencje rzutowe
Joanna Wójtowicz - skok wzwyż ( 168 cm II m MP 1999 )
Stanisław Kubacki - sprinty ( 100 400 m )
Monika Zbójnikowska - skok wzwyż ( 169 cm, VI m MP 1999 )
Mirosław Żurawski - Akademicki Mistrz Polski w przełajach 1999 r.

Podkreślam, że jest to ocena subiektywna w której można wiele zmienić, ale taką zostawiam do Państwa oceny . ( opracował Z. Jeżowski )

Zał. nr. 3
Reprezentanci Polski w :
meczach międzypaństwowych, zawodach międzynarodowych oraz uczestnicy Mistrzostw Polski, Europy i Igrzysk Olimpijskich:
1. Białach Rafał
2. Baran - Rydzewski Edward
3. Bienias Anna
4. Bienias Stanisław
5. Blatnik Barbara
6. Bogucka Bożena
7. Dłubała Lech
8. Duda Czesław
9. Hasse -Piórko Janina
10. Jarzyńska Karolina
11. Kiner Piotr
12. Kita Czesław
13. Kempczyńska Mariola
14. Kubacka Anna
15. Kubacki Stanisław
16. Kubacki Zbigniew
17. Kwiatkowski Marek
18. Łukaszczyk Karolina
19. Mirofiridis Janusz
20. Mucha Leszek
21. Noga Leszek
22. Płonka Władysław
23. Słomiany Antoni
24. Swatowski Stanisław
25. Wojtanowski Michał
26. Wyrzykowska Danuta


Zał. nr. 4.
Bielawskie lekkoatletyczne rodziny
I.
1. Elżbieta Lewandowska- Bienias
2. Stanisław Bienias
3. Anna Bienias
4. Andrzej Bienias
II.
1. Kubacka Krystyna
2. Anna Kubacka
3. Zbigniew Kubacki
4. Stanisław Kubacki
III.
1. Ewa Jankowska
2. Dorota Jankowska
3. Adam Jankowski
4. Andrzej Jankowski
IV.
1. Maja Butrym
2. Zuzanna Butrym
3. Włodzimierz Butrym

Zał. nr. 5.

Największe osiągnięcia sportowe młodzieży do lat 15
1. Anna Bienias - Mistrz Polski 100 m 12.o sek. - 1985
2. Mariola Kempczyńska - V-ce Mistrz Polski chód 3 km- 16:09,7 - 1985
3. Bożena Bogucka - III MP, 7-bój - 3 985 pkt. - 1985
4. Janusz Miroforidis - III MP 100 m - 11.1 sek. - 1986
5. Anna Wojtowicz - II m. MP skok wzwyż - 168 cm - 1999
6. Wioletta Wojtczak - II m skok wzwyż 165cm - 2000
7. Danuta Wyrzykowska - III m MP pchnięcie kulą 3 kg, 12.20 m - 1986
8. Michał Wojtanowski - I m w Polsce, skok wzwyż - 186cm 1992
9. Artur Uwsiewicz - I m w Polsce, 6-bój LA - 1988
10. Kunigowska Katarzyna - II m w Polsce , skok wzwyż, 157cm - 1985
Opracował całość : Kazimierz Aftanas w oparciu o „Kronikę sekcji LA KS ''Bielawianka'' i materiały własne Andrzeja Cierpiała i Zdzisława Jeżowskiego.
Rekordy Bielawy
( w tabeli uwzględniono wszystkie wyniki uzyskane przez zawodników i zawodniczki KS „Bielawianka'', LLKS ''Bielawianka'' oraz LKS :''Muflon'')
KOBIETY
KONKURENCJA IMIĘ I NAZWISKO WYNIK ROK UZYSKANIA
60 m Anna Bienias 7.80 sek 1985
100 m Anna Bienias 12.34 sek 1985
200 m Janina Hasse 25.90 sek 1959
300 m Anna Bienias 45.20 sek 1984
400 m Karolina Łukaszczyk 58.30 sek 1959
600 m Wioletta Pawłowska 1:41,69 min 1983
800 m Karolina Łukaszczyk 2:16,40 min 1959
1000 m Karolina Jarzyńska 3:01,20 min 2000
1500 m Karolina Jarzyńska 4:41,10 min 1998
3000 m Karolina Jarzyńska 10:22,20 min 2000
60 m ppł Bożena Bogucka 9.90 sek 1985
100 m ppł Bożena Bogucka 15.50 sek 1985
200 m ppł Iwona Miecińska 33.10 sek 1989
300 m ppł Joanna Socha 49.10 sek 1999
400 m ppł Joanna Socha 71.10 sek 2000
Skok w dal Danuta Krajewska 5.46 m 1969
Trójskok Agnieszka Orszuł 10.89 m 1999
Skok wzwyż Monika Zbójnikowska 169 cm 1998
Pchnięcie kulą 4 kg Danuta Wyrzykowska 12.22 m 1989
Rzut dyskiem Danuta Wyrzykowska 38.88 m 1989
Rzut oszczepem Irena Rudówna 36.80 m ?
Sztafeta 4x100 m Juniorki + młodziczki 51.20 sek 1972, 1984
7 – bój LA Bożena Bogucka 3964 pkt 1985
Chód 3 km Mariola Kempczyńska 16:09,60 sek 1985

MĘŻCZYŹNI
KONKURENCJA IMIĘ I NAZWISKO WYNIK ROK UZYSKANIA
60 m Piotr Kiner 6.90 sek 1979
100 m Piotr Kiner 10.50 sek 1979
200 m Piotr Kiner 21.72 sek 1979
300 m Piotr Kiner 35.70 sek 1978
400 m Stanisław Swatowski 47.30 sek 1954 ?
800 m Czesław Kita 1:56,00 min ?
1000 m Władysław Płonka 2:31.80 min ?
1500 m Władysław Płonka 3:51,80 min ?
3000 m Władysław Płonka 8:18,80 min ?
5000 m Władysław Płonka 14:17,40 min 1954
10.000 m Władysław Płonka 30:18,40 min ?
60 m ppł Michał Wojtanowski 8.85 sek 1992
110 m ppł ( 106.70 cm ) Leszek Mucha 15.88 sek 1989
200 m ppł Zbigniew Kościelny 26.10 sek ?
400 m ppł Czesław Kita 57.40 sek ?
3000 m z przeszk. Adam Pędziwilk 10:27.00 min 1969
Chód 5 km Bolesław Tupcik 25:44,40 min 1989
Sztafeta 4x100 m Juniorzy 44.10 sek 1969
Sztafeta 4x400 m Seniorzy 3:31,50 min 1970
Skok w dal Tadeusz Szpala 6.78 m 1969
Skok wzwyż Tomasz Saska 210 cm 2001
Trójskok Aleksander Michałko 15.33 m ?
Rzut dyskiem 2 kg Franciszek Czarnecki 45.44 m ?
Rzut oszczepem Czesław Duda 69.74 m 1960
Pchnięcie kulą Michał Wojtanowski 13.95 m 2002
10-bój LA Leszek Mucha 5801 pkt 1989
Opracował : Zdzisław Jeżowski
Bielawa 20.05.05